Brudzenie bielizny zaraz po wypróżnieniu

Witam! Zwracam się z dość wstydliwym pytaniem. Otóż moim problemem jest brudzenie bielizny zaraz po wypróżnieniu, szczególnie wtedy gdy stolec był luźny. Pomimo wysokiej higieny zaraz po wyjściu z łazienki na bieliźnie widać niewielkie ilości kału. Oprócz tego z cztery razy zdarzyło mi się popuścić stolec przed wypróżnieniem.Były to momenty kiedy np. kucałam lub siedziałam po turecku.Jest to dość uciążliwe i nie wiem jak sobie z tym poradzić.Ta dolegliwość spowodowała zmniejszenie mojej pewności

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do proktologa aby ten mógł ocenić zawieracz odbytu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na nieprawidłowości w obrębie struktur odbytu. Może być to wynik choroby hemoroidalnej ale także zaburzeń funkcji zwieraczy odbytu. Sugeruję konsultację ze specjalistą proktologiem.