Brukowana błona śluzowa w opuszce dwunastnicy

Robiłam gastroskopię i w opisie badania jest stwierdzenie: w opuszce dwunastnicy na ścianie tylnej tuż za odźwiernikiem brukowana błona śluzowa (metaplazja żołądkowa?) wyc. his.pat. test ureazowy HP dodatni .. jak mam rozumieć zmianę w dwunastnicy?

Aleksander Ropielewski

Jest to zmiana przednowotworowa wynikającaw Pani przypadku z infekcji H. pylori. Leczenie zakażenia powinno przynieść wycofanie sie zmian o typie metaplazji. Oczywiście konieczne będzie ponowne badanie kontrolne za 12 miesięcy.