Brunatne plamienia między miesiączkami a stosowanie plastrów antykoncepcyjnych

Witam! Od ok. 6 miesięcy niepokoi mnie brunatne plamienie a nawet krawawienie między miesiączkami (1 nawet bardzo mocne w trakcie stosunku).Od 2 lat stosuje plastry antykoncepcyjne Evra.Byłam u dwóch ginekologów, miałam robione badania kontrolne, usg, cytologie.Mam małą nadżerkę, jednak plamienie występuje nawet w miesiącach kiedy nie współżyje. Według moich lekarzy nie muszę się martwić,ale czy aby na pewno?Czy to plamienie nie oznacza,że antykoncepcja przestaje działać? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienia nie świadczą o zaburzeniu skuteczności antykoncepcji. Jeśli dwóch lekarzy specjalistów stwierdziło, że nie ma powodu do niepokoju to powinna Pani zaufać tym opiniom.