Brunatne plamienie na dzień przed końcem blistra

Od 3 miesięcy stosuję tabletki antyk.Microgynon 21, jak do tej pory nigdy nie miałam żadnych plamień w trakcie. Krwawienie z odstawienia pojawiało się u mnie zawsze 5 dnia odstawienia. Teraz dzień przed końcem blistra pojawiło się u mnie brunatne plamienie, a kilka dni temu bóle podbrzusza. Obecnie cały czas mam czerwone plamienia. Czy to mogą być objawy ciąży? Dodam, że tabletki przyjmuję bardzo regularnie, co do minuty. Nie wystąpiły u mnie wymioty i biegunka. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wykonać test ciążowy, a następnie bez względu na wynik udać się do ginekologa, po badaniu będzie można zalecić najbardziej odpowiednie postępowanie.