Brunatny śluz z pochwy po stosunku

Witam, od niedzieli mam gęsty wręcz brunatny śluz z pochwy. Dodam, że to był 20 dzień cyklu, a miesiączki mam co 35-40 dni. Z chłopakiem kochałam się w tamtym cyklu w ostatni dzień płodny z prezerwatywą (niby wszystko ok, nie przerwała się) i wtedy okres dostałam spóźniony o 5 dni, ale niby normalny. W tym cyklu kochałam się z chłopakiem w ostatni dzień miesiączki z prezerwatywą, ale odbyło się bez wytrysku w ogóle. Niestety nie wiem, co może oznaczać ten śluz? Nie powiem, bo mnie to trochę przeraża. Dodam, że robiłam dwa testy i obydwa wyszły negatywnie. Proszę o pomoc.

Witam Panią serdecznie! Pojawienie się brązowej wydzieliny wydobywającej się dróg rodnych może świadczyć o wystąpieniu np. wahania poziomu hormonów. Innymi przyczynami zaistniałej sytuacji mogą być zmiany takie jak polipy, mięśniaki, torbiele czy nadżerki. Oczywiście zawsze należy wykluczyć ciążę za pomocą testu ciążowego. To już Pani uczyniła. Przypomną tylko, że test ciążowy najlepiej wykonać w 14 dni po ostatnim stosunku lub w dniu spodziewanej miesiączki. Objawy, które Pani zgłasza mogą być także wywołane mechanicznym uszkodzeniem błony śluzowej pochwy lub macicy. Do uszkodzenia, nawet drobnego rozmiaru może dojść podczas stosunku. Wtedy też niewielkie ilości krwi mogą zabarwiać śluz. Można także rozważyć zapalenie pochwy/szyjki macicy. Jeśli dolegliwości wystąpią w kolejnym cyklu to bezwzględnie konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa, obecnie decyzja należy do Pani. Myślę jednak, iż dla własnego zdrowia konsultacja z lekarzem jest jak najbardziej wskazana.