Brzuch i boczki po ciąży - jak się tego pozbyć?

Witam, mam na imię Ania i mam ciężki problem. Mam 20 lat, 168 cm wzrostu, waga to 56 kg. 3 lata temu urodziłam córkę i po porodzie szybko schudłam, ale brzuch i boczki mi zostały, natomiast 15 miesięcy temu urodziłam syna. W ciąży byłam bardzo gruba, przytyłam 20 kg, udało mi się zgubić te kg szybko, ale teraz mam okropny brzuch i boki wylewają mi się ze spodni. Zawsze byłam bardzo atrakcyjna, wygląd był i jest dla mnie bardzo ważny i chciałabym bardzo mieć normalny brzuch. Gdy siadam, to robią mi się 3 duże wały, to wygląda okropnie. Jestem szczupła, ale ten brzuch i boki wyglądają okropnie. Gdy wypnę brzuch, to marszczy się jak u 80-letniej babci. Moja skóra jest zwiotczała, jest okropna i nie potrafię się zaakceptować przez to.

Samotnie wychowuję 2 dzieci i nie stać mnie na operacje. Dodam, że jem trochę słodyczy co 2 dzień, paczka czy ciastka. Bardzo mało piję, wmuszam w siebie wodę, bo nie mam w ogóle pragnienia do picia. Nieraz jak zapominam to nie piję przez cały dzień nic. Jem 4 posiłki dziennie, ostatni o godz. 20. Posiłki nie są regularne. Ćwiczyłam na hula hoop pół godz. dziennie, ale przeczytałam, że od tego się chudnie wszędzie, a ja nie chcę schudnąć na pupie i udach, bo i tak jestem szczupła. Nie smaruję brzucha żadnym kremem. Proszę o pomoc!!!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli chce Pani poprawić wygląd brzucha po przebytej ciąży, proponujemy przede wszystkim ćwiczenia. Sama dieta bez aktywności fizycznej nie przyniesie pożądanych efektów. Na efekty trzeba jednak poczekać - organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia.

Polecamy pływanie, a także ćwiczenia z naszej strony skierowane wprost na mięśnie brzucha. Proszę również zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i unikać produktów tłustych oraz słodkich, które lubią odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

Nauka zdrowych nawyków żywieniowych jest szczególnie wskazana w obecnej sytuacji życiowej, gdy ma Pani dzieci, które powinny czerpać prawidłowe wzorce od Pani.
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety.