Brzuch i mięśnie

Cześć, Mam 170 cm ważę 58 kg. W większości miejscach jestem ,,normalnie,, zbudowany. Tylko mój brzuch jest dość duży, a chciałbym się go pozbyć. Robie dziennie 2 serie po 50 brzuszków od miesiąca. Coś tam widać ale wszystko to jest schowane pod warstwą tłuszczu. Jak mam się  go pozbyć tak żeby mi to nie zaszkodziło. Teraz jest zima więc nie mogę za bardzo biegać ale w wiosnę to się  zmieni. Mieszkam na wsi więc tez nie mam jak iść na basen. Dieta : śniadanie -zazwyczaj nic, obiad godz. 11.35: jadam w szkole(2 danie tylko bez zup np. ziemniaki, surówka i jakiś kotlet ogólnie zróżnicowane są te posiłki, bo kucharki są pomysłowe hm.. może powinienem wypisać się z obiadów w szkole, bo 11.35 to wczesna pora i jadać w domu około 15.00 bo wtedy wracam) kolacja: chleb zwykły biały i do tego jakaś wędlina chociaż zdarza się, że nie jadam wcale, ponieważ "podjadam". Ogółem chodzi mi o zrzucenie tłuszczu z brzucha-czekał bym na jakieś rady :) Gdy tak to pisze widzę u siebie wiele błędów żywieniowych, ale prosiłbym o jakieś ćwiczenia dla mnie i dietę, ponieważ sam wymyślaniu takiego czegoś mi nie idzie za dobrze. I też jest moja druga prośba. Chciałbym zrobić sobie mięśnie u rąk ( muskuły czy jak to się  nazywa) Jakie mógłbym przybrać ćwiczenia, żeby były widoczne? Robie codziennie także 2 serie po 40 pompek tez od miesiąca (ale to chyba nie jest ,,to,, ćwiczenie z tego co kiedyś słyszałem ,że pompki pomagają ale na "klatę") . Jest może jakieś jedzenie, które pomogły by mi zwiększyć mięśnie(słyszałem, że ryba pomaga) Z góry przepraszam za błędy ortograficzne itp, ale nie jestem w tym za dobry :P Pozdrawiam i czekam na odp :)
ponad rok temu

Witam,

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową, a jednoczenie stracić tkankę tłuszczową polecam połączyć trening z odpowiednia dietą. . Sama aktywność fizyczna może nie przynieść pożądanych efektów, gdyż nasz organizm potrzebuje energii i składników odżywczych do regeneracji mięśni. Dlatego zastosuj się do pewnych zaleceń żywieniowych lub jeśli potrzebujesz dokładnie rozpisanego jadłospisu udaj się do poradni dietetycznej.

Poniżej przedstawiam najważniejsze wskazówki dietetyczne:
- przede wszystkim unikaj słodyczy i produktów fast-food, a także słodzonych, gazowanych napojów, które dostarczają pustych kalorii i nie budują masy mięśniowej, ale tłuszczową,
- zwiększ częstość posiłków- przynajmniej 3 duże posiłki i 3 przekąski (tak, aby spożywać minimum 5 posiłków dziennie),
- odstęp między posiłkami nie powinien być dłuższy niż 3 godziny. Staraj się jeść, co 2-3 godziny.
- jedz przekąski wysokokaloryczne, o małej objętości- zdrowe i pożywne np. orzechy, koktajle mleczne, mleczno-owocowe, jogurty naturalne, suszone owoce,
- nie przejadaj się, ale jedz większe posiłki niż do  tej pory (musisz zwiększyć podaż kalorii o około 300-400 kcal)
- zwiększenie podaży energetycznej można osiągnąć poprzez dodatki takie jak- do płatków dodaj jogurt, suszone owoce, banany, miód czy orzechy i nasiona.
- przed treningiem na około 2 godziny jedz posiłki zawierające węglowodany złożone- ryż, makaron, kasze, produkty pełnoziarniste (pieczywo, płatki, otręby)
- po treningu jedz produkty zawierające cukry proste- owoce świeże lub suszone (mogą być w połączeniu z białkiem np. koktajl owocowo-mleczny)
- jedz produkty bogato-białkowe, ale uważaj na zawartość tłuszczu (najlepiej wybieraj produkty chude i półtłuste- unikaj tłustych)- produkty mleczne, ryby, warzywa strączkowe
- jedz drób (bez skóry) i ryby (także tłuste), unikaj mięs tłustych i smażonych
- nie zapominaj o warzywach i odpowiedniej podaży płynów!

Na wyszczuplenie brzucha proponuję zestaw: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Do tego możesz dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.
Do tego proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie np.:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-brzucha-dolny-odcinek-0
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-miesnie-brzucha
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-prz...
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha-0

Na mięśnie ramion polecam ćwiczenia z hantlami oraz podciąganie się na drążku.
Pamiętaj jednak, że taki zestaw należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu po około 45-60 minut.

Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów.

Pozdrawiam.