Brzuch w 36 tygodniu ciąży

Witam. Czy jest mozliwe aby kobieta w 36 tygodniu ciazy nie miala widocznego brzucha? Czy jest fizycznie mozliwe aby brzuch sie prawie w ogole nie powiększył i byl niemal plaski? Słyszałam ze dziecko moze sie tak podobno ułożyć blisko kręgosłupa ze brzucha ciazowego prawie nie widac

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w fizjologicznej ciąży w 36 t.c. położenie macicy sięga do łuków żebrowych, jest to najwyższe położenie dna macicy, a brzuch jest widoczny. Pozdrawiam.