Budowanie mięśni poprzez taniec i zumbę

Mówiono mi kiedy że taniec i zumba budują mięśnie. Niestety nie stać mnie na pójście do siłowni czy jeżeli bym tańczyłą w pokoju to bym schudła? Przy muzyce około 40 min dziennie(mam 65kg i 165cm)

Witam serdecznie,

Każdy rodzaj aktywności fizycznej wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Ważne, aby ćwiczenia czy taniec były systematyczne, powinny trwać powyżej 30 min gdyż dopiero po wspomnianym czasie zaczyna się spalać tkanka tłuszczowa. Nie tańczy też Pani codziennie, wymagany jest przynajmniej jeden dzień na odpoczynek, regenerację mięśni. Proponuję również do zumby dodać jeszcze inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud, brzucha czy pośladków. Odpowiednie zestawy treningów może Pani odnaleźć w internecie.
Bardzo dużą rolę odgrywa także dieta, która stanowi 70% sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam, aktywność fizyczna- w Pani przypadku taniec połączony z dietą - racjonalnym odżywianiem z pewnością przyniósłby skutek w postaci redukcji masy ciała.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Zumba ćwiczona codziennie przez co najmniej 40 minut oraz odpowiednio dobrana dieta spowodują spadek masy ciała.
Pozdrawiam