Budzenie nocne na 20 minut a bezsenność

Dzien dobry :)Od jakiegos czasu tak 2 -3 razy w tygodniu przebudzam sie raz w nocy i przez okolo 20 minut nie moge zasnac, czy to juz bezsennosc ktora trzeba leczyc ?:)

Witam,

Nie jest to bezsenność którą od razy należy leczyć. Pytanie raczej jak długo to trwa i jak bardzo jest uciążliwe.
Warto zastanowić się co może być przyczyną tego wybudzania? Warto jest czy nie są to jakieś specyficzne noce, na przykład przed jakimś stresującym wydarzeniem.
Proszę to obserwować i jeżeli się nic nie zmieni i stanie się bardzo uciążliwe wtedy udać się na konsultację do specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska