Budzenie nocne, nadmierna potliwość i stres a rozłąka z żoną

od jakiegoś miesiaca budze sie cały spocony koło 3 godzi nie mogę jakos pozbyc sie tek dolegliwosci.Jestem ostatnimi czasy bardzio zestresowany rozłaka z zona i zapewne to ma na to wpływ.prosze o pomoc w jaki sposób mógłbym pozbyc sie tej dolegliwosci.Pewnie jakis psychiatra

Niezaprzeczalnie rozstanie z Żoną budzi bardzo trudne uczucia, a te nie zrozumiane sprawiają, że somatyzuje Pan aktualne przeżycia. Na początek proponowałabym udanie się na konsultację do psychologa i sprawdzenie co aktualnie Pan potrzebuje. Na pewno w tak trudnym momencie życia, jak rozstanie z bliską osobą bardzo ważne jest, żeby rozumieć to co sie z nami dzieje i w ten sposób możliwe będzie poradzenie sobie z kryzysem. W razie gdyby opisywane objawy utrzymywały się lub nasilały, polecam rozważenie wizyty u psychiatry.

Wygląda na to, że Pana organizm daje Panu wyraźny sygnał- jakieś emocje "dopominają się" o uwagę, o to, żeby je wyrazić. Ma Pan do wyboru dwie drogi (a zapewne nawet więcej niż dwie)- postarać się zagłuszyć te sygnały, pozbyć się ich - psychiatra byłby tu pewnie pomocny, jest sporo leków, które mają za zadanie zniwelować tego typu objawy, czyli tak naprawdę zająć się czubkiem góry lodowej. Druga droga to przyglądanie się swoim emocjom, pozwolenie sobie na ich wyrażanie, dotarcie do źródeł wyrażanych uczuć. Przy wyborze tej drogi pomocna może okazać się psychoterapia.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna