Budzenie nocne, problemy ze złapaniem oddechu oraz ból twarzy i szyi u mamy

Witam, moja mama co noc budzi sie, nie moze zlapac oddechu, zbiera sie slina ktorej nie moze przelknac, boli ja cala szyja i twatz od uszu w strone rzuchwy. To jest straszne jak ona sie boi zasypiac bo za chwile sie budzi, chrząka i probuje zlapac oddech. Daje mamie od kilku dni na uspokojenie diazepam zeby nie wpadala w taka panike. Blagam o jakas rade bo ona strasznie sie meczy, brak snu i ten strach a lekarze mowia ze to stres. Ale to nie zycie...

Witam,
zawsze w przypadku problemow ze stresem prócz farmakoterapii warto pomyśleć także o psychoterapii lub choćby konsultacjach psychologicznych. Może warto skonsultować się z psychologiem, ten po dokładnym poznaniu problemu zapewne zaleci odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam.