Budzenie nocne z płaczem u 10-miesięcznego dziecka

Witam. Od kilku dnia a w zasadzie nocy mój 10 miesieczny synek budzi sie w nocy z płaczem. Płacze bo go cos boli. Trwa to chwile ale gdy wezmę go na ręce strasznie sie napina (jakby z bólu ) trwa to minutę odkładam go do lozeczka i spi dalej. Zdarza sie to tylko w nocy i tylko raz. Syn jest zdrowy pogodny bardzo sprawny. Ma 2 zeby. Poprawnie je i pije. Co to moze byc ?

proszę spróbować nagrać to zachowanie : płacz, napinanie , i widok twarzy , rąk , nóg i pokazać to swojemu lekarzowi rodzinnemu, możliwe że potrzebna będzie konsultacja neurologiczna ale najczęściej jest to wynik intensywnych snów u tak małych dzieci. Nie powinny oglądać telewizji bo to zbyt silny bodziec .