Budzenie się w nocy i problem z zaśnięciem - jak sobie z tym poradzić?

Witam. Mam 33 lata. Od 11 lat (po porodzie) choruję na epilepsję. Od ok. 4 miesięcy mam problem ze snem. Zasypiam bez problemu, lecz ok. 3 w nocy budzę się i już nie ma mowy o śnie. Nawet mogę tak leżeć 4 godziny, a i tak nie zasnę. Co może być przyczyną i jak poprawić ten stan?

Witam serdecznie!

Proponuję, aby zgłosiła Pani ten problem lekarzowi prowadzącemu. Jedną z przyczyn bezsenności mogą być np. działania niepożądane leków. Przedwczesne budzenie w godzinach porannych i skrócenie snu to również częsty objaw depresji.

Proszę wiec rozważyć konsultację u psychiatry, który ewentualnie zapisze Pani odpowiednie leki przeciwdepresyjne, niekolidujące z leczeniem epilepsji. Depresja to jedna z najczęstszych przyczyn przewlekłej bezsenności.

Serdecznie pozdrawiam