Budzenie się w nocy u niemowlaka

Mam córeczke ma dokładnie 4miesiące i 3 tygodnie, odkąd skończyła miesiąc budziła mi się w nocy tylko dwa razy, szła spać o 21-22 budziła się do mleka o 1 następnie o 5 , wszystko zmieniło sie jakiś miesiąc temu, budzi się ze straszliwym krzykiem, płaczem, co pół godziny w nocy,czasem wystarczy podać jej smoczek i przytulić ją to zasypia ponownie, choć nie zawsze to skutkuje. W dzień, ma 4 krótkie drzemki po 20-30 min, żadko kiedy trwa to dłużej. Czym może być to spowodowane?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, u niemowląt rzadko udaje się perfekcyjnie wyregulować rytm snu i czuwania. Budzenie się z płaczem może być objawem kolki lub świadczyć o ząbkowaniu - tu przede wszystkim pomoże podanie smoczka i ew. pomasowanie dziąseł.
Jeżeli dziecko zachowuje się prawidłowo, nie jest nadmierne senne, prawidłowo przybiera na wadze i ma apetyt to na obecnym etapie nie ma powodów do niepokoju, zalecana jest jedynie dalsza obserwacja dziecka.