Budzenie się z opadającymi i ciężkimi powiekami

witam. co rano budze sie z opadajacymi i ciezkimi powiekami (chyba sa tez lekko spuchniete), przez co ledwo widze. jak raz spojrzalam w lustro to powieki opadaly tak mocno, ze wieksza czesc teczowki byla zaslonieta. normalnie moje oczy sa gleboko osadzone a brwi lekko opadaja. czy to oznaki jakiejs choroby?

Magdalena Mroczek

Opadanie powiek może być pierwszym symptomem choroby, ale może być też spowodowane np. ich opuchnięciem. Lekarz rodzinny pomoże ocenić czy jest to faktyczne opadanie czy opuchlizna i skieruje do odpowiedniego specjlalisty.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z przewlekłym zmęczeniem. Nie mam możliwości wykluczenia chorób. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego lekarza aby wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi.