Budzenie się z uczuciem napięcia

Czuje ciągle stres, budzę się od razu z uczuciem napięcia. Niestety nie mam znajomych, wszystkie kontakty z czasem się zakończyły. Jestem sam szukam 2połówki ale nie mogę na nią trafić. Życie w pojedynkę jest beznadziejne, odczuwam uczucie pustki, smutku, bezsilność. Jedynym miejscem gdzie czuje się pewnie jest praca, a raczej atmosfera w niej. Mam kontakt z klientem i czuje się wtedy także pewny siebie. A wolny dzień jest nie do zniesienie, a raczej pustka. Pozdrawiam

Witam, zachęcam do podjęcia psychoterapii, jest Pan bardzo młodym człowiekiem, całe życie przed Panem, szkoda byłoby ograniczyć je wyłącznie do sfery zawodowej.Proszę podjąć próbę zmiany sytuacji!Pozdrawiam

Witam, psychoterapia z pewnością się przyda. Wszystko, co należy zrobić - Pan wie. Zbudować więzi bliskości z kilkoma innymi ludźmi, znalezienie kobiety serca. Ale jak to zrealizować? Nie poddawać się i zaktywizować siebie. Zacząć wychodzić z domu, może któryś znajomy z pracy będzie Panu towarzyszył? Stać się bardziej otwartym, pozwierzać się koleżankom z pracy ze swoich przeżyć, poprosić, żeby skontaktowały z koleżankami...Przejrzeć znajomościowe, randkowe portale internetowe. Znaleźć sobie sensowne, budujące zajęcie, hobby, rozwijać umiejętności sportowe. Zainteresowac sie czymś szczególnym. Zająć się pracą w charakterze wolontariusza. Jest multum zajęć, którymi mógłby sie Pan zająć, trzeba tylko chcieć. A jak się nie chce, to trzeba się przymusić i działać, działać, działać w różnych przestrzeniach. Zacząć się doszkalać, douczać, robić dodatkowe kursy, podjąć naukę w kolejnej szkole, chodzić na siłownię, biegać, zapraszać koleżanki do kina, itd. Ma Pan bardzo dużo do zrobienia, prawda? Wytrzymałości i powidzenia

Co się stało, że kontakty się pokończyły? W jaki sposób? Czy szuka Pan nowych znajomości, by tę pustkę wypełnić? I czy w innych relacjach z ludźmi- poza zawodowymi- także jest Pan pewny siebie, ma poczucie wartości? W podobnych przypadkach polecam spotkanie z psychologiem, żeby popracować na relacjami, zaufaniem, bliskością, a także pewnością siebie, poczuciem bezpieczeństwa i wartości w sytuacjach społecznych, aktywnym i świadomym kierowaniem swoim życiem. Stres, uczucie pustki i smutku jest sygnałem, ze potrzebuje Pan zmiany, bo jakieś Pana potrzeby nie są realizowane.