Budzenie z nieuzasadnionym lękiem

Budze się z nieuzasadnionym lękiem, który niekiedy towarzyszy mi przez cały dzień co bardzo utrudnia mi funkcjonowanie.

Zaburzenia lękowe najlepiej leczy się psychoterapią. Pozwala ona poznać emocjonalne i osobowościowe przyczyny lęku, a tym samym poradzić sobie z nimi. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty.

Ważne, że Pan to dostrzega, nazywa. Zachęcałabym do przyjrzenia się temu. Dość ogólnie Pan pisze, więc warto trochę zgłębić temat. Do tego, z całą pewnością, pomocne będzie towarzyszenie psychoterapeuty. Wszystkiego dobrego.

Lęk może być nasilony rano ze względu na zwiększony poziom kortyzolu o tej porze. Jeśli odczuwa Pan lęk przez większość czasu, to najprawdopodobniej cierpi Pan na zaburzenia lękowe. Najlepiej byłoby rozpocząć terapię poznawczo-behawioralną, ponieważ ma udowodnioną skuteczność w leczeniu zaburzeń tego typu.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/terapia/

Proszę skonsultować się z psychologiem poznawczo-behawioralnym i - w razie potrzeby - podjąć z nim terapię. Pozdrawiam.