Bujne owłosienie na całym ciele

Jestem mezczyzna i mam problem z wlosami na calym ciele ;-(((((( Jesli jest jakas choroba na ktora mozna zapasc by wszystkie wlosy z mego ciala zniknely to prosze powiedzcie mi jak na nia zachorowac a bede bardzo wdzieczny. Jestescie lekarzami i obiecaliscie pomagac , dlatego wiec zwracam sie do was o fachowa pomoc-odpowiedz-porade. Jak to nazwiecie to wasza sprawa... moja to pozbyc sie tej siersci :-(((((( Lepiej byc gladkim jak niemowle niz czlowiekiem z malpim genem.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Hipertrychozą nazywa się zbyt obfite owłosienie na męskiej skórze. Pojawia się ono zazwyczaj na całym ciele, czasem tylko na wybranych partiach skóry. Trzeba wiedzieć jednakże o tym, że hipertrychoza (w odróżnieniu od hirsutyzmu – czyli nadmiernego owłosienia spotykanego u kobiet) nie jest powodowana zbyt dużą produkcją męskich hormonów płciowych – androgenów.
Hipertrychoza jest czasem powodowana korzystaniem z pewnych leków. Wśród nich warto wymienić leki przeciwdrgawkowe, sterydy anaboliczne, leki psychotropowe, a także leki obniżające ciśnienie.
Trzeba też wspomnieć o tym, że nadmierne owłosienie u mężczyzn może być powiązane z predyspozycjami genetycznymi. Wielu mężczyzn po prostu dziedziczy skłonności do wyrastania dużych ilości włosków po swoich przodkach – dziadkach i ojcach.
Ale warto też wiedzieć, że hipertrychoza może być bardzo często powodowana niedożywieniem, albo też wynikać ze schorzeń ośrodkowego układu nerwowego.
Warto zaznaczyć, że w momencie, gdy owłosienie zaczyna występować zbyt szybko i gwałtownie, to może to być sygnałem wystąpienia nietypowych zmian na skórze, które niejednokrotnie są zwiastunem nowotworów.