Bulimia i depresja oraz senność po odstawieniu antydepresantów

Witam, mam 18 lat i pytanie jakie nurtuje mnie od dłuższego czasu. Od 13 roku zycia zmagam się z bulimią, potem dołączyła do tego depresja. Grubo ponad roz zażywam środki antydepresyjne, najpierw był to fevarin, aktualnie seronil. Zauważyłam, ze kiedy odstawiam lek na kilka dni zaczynam bardzo długo spać i moje sny są tak jakby na jawie, czasami jestem świadoma ze śpię a wydaje mi się, ze chodzę po domu, bądź jestem w róznych miejscach, dochodzi do tego bezwład. Dlaczego tak się dzieje?

Witam, skutki odstawienia nagłego leków antydepresyjnych mogą być poważne, odczuwalne. Należy się zgłosić do lekarza, który je przepisał. Zastanawiam się czy w związku z trudnościami (bulimia, depresja) bierzesz udział w terapii, która pomogłaby znaleźć źródło trudności i pomóc im zaradzić.

pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proszę skonsultować te wątpliwości z lekarzem psychiatrą, który przepisał lekarstwa - jedynie on będzie mógł zmienić dawkę/sposób przyjmowania/typ leku. Polecam udać się również na terapię psychologiczną, która pomoże dotrzeć do źródła problemów (bulimii, depresji) i je przepracować oraz zniwelować, a nie tylko (jak w przypadku farmakoterapii) stępiać objawy. Polecam szczególnie terapię poznawczo-behawioralną. Powodzenia!