Bulimia i opuchlizna ślinianek przyusznych

witam dlugi czas chorowalam na bulimie. Podczas gdy zaprzestaje wymiotowac powiekszaja mi sie bardzo slinianki przyuszne, ktore schodza po wywolaniu wymiotow.. czy jest jakis sposob aby je wyleczyc?? co robic podczas pojawienia sie opuchlizny ?

Droga Pani!

Powiększenie ślinianek jest objawem bulimii i jest spowodowany wywoływaniem wymiotów. Jest to wynikiem drażnienia ślinianek przez kwas solny pochodzący z żołądka, obecny w wymiocinach. Opuchlizna dotyczyć może nie tylko ślinianek przyusznych, ale także podżuchwowych. Zanik opuchlizny po wywołaniu wymiotów jest tymczasowy, a owe czynności powodują powiększanie opuchlizny. Podstawowym sposobem na zmniejszenie opuchlizny jest unikanie wymiotów. Jednakże efekty nie będą widoczne od razu, bowiem tkanki potrzebują czasu na regenerację. W tym celu należy również pamiętać o zbilansowanej diecie mogęcej przyspieszyć procesy regeneracyjne.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl