Bulimia i prowokowanie wymiotów

Witam. Mam 26 lat, od 5 lat choruję na bulimię typ przeczyszczający, prowokuję wymioty(zdarza się to nawet codziennie) Od ponad roku mam kołatania serca, duszności, kręcenie w głowie, uczucie omdlewania(ale nie mdleję) uczucie niestabilności ciała podczas chodzenia. Czy te objawy mogą być od bulimii? Dodam, że miałam rtg klatki, usg serca i krew na elektrolity i rozmaz ale wyniki są dobre. Wszędzie czytam, że podobne objawy są wynikiem zaburzeń elektrolitowych ale w badaniu potas i magnez są ok.

Oczywiście , że mogą być. Przyzwyczaiła sie już Pani do swojej choroby, że wydaje się Pani dość normalna. Niestety nie jest to normalne ani zdrowe. Ma już PAni poważne objawy, proszę rozważyć leczenie, jest to choroba psychiki i należy ją leczyć u psychologa, ew. psychodietetyka.

Dzień dobry, tak objawy te mogą być związane z bulimią. Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z lekarzem i przeprowadzenie niezbędnych badań (oczywiście szczerze musi pani opowiedzieć lekarzowi o zaburzeniach odżywiania). Następnie proszę się skontaktować z psychologiem zajmującym się zaburzeniami odżywiania i rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani wyleczyć się z zab.odżywiania to pozostaje podjąć profesjonalne leczenie - ambulatoryjnie (np.: PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym specjalizującym się w lecz.zaburzeń odżywiania - np.: Szp.Uniwersytecki w Krakowie (pododdział psychiatrii psychodynamicznej), IPiN w Warszawie.

Witam Panią,

objawy mogą być skutkiem bulimii. Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

pisze Pani, że wymusza wymioty i trwa to na dodatek od bardzo długiego czasu. Proszę mi wierzyć, że naraża Pani swoje zdrowie w wysokim stopniu. Objawy, które Pani opisuje jak najbardziej mogą być następstwem tego zaburzenia odżywiania. Do następstw bulimii zaliczamy m.in.:

- hipokaliemia, która może prowadzić do zaburzeń pracy serca (arytmia, wstrząs kardiogenny, zawał mięśnia sercowego)
- znaczne uszkodzenia szkliwa zębów na skutek częstego kontaktu z kwasem żołądkowym. Ubytki spowodowane bulimią różnią się od ubytków spowodowanych innymi przyczynami, leczenie stomatologiczne jest często nieefektywne
- częste wymiotowanie powoduje także przewlekłe podrażnienie gardła, obrzęk ślinianek podżuchwowych (jeden z pierwszych pojawiających się objawów) i przyusznych, rany na języku
- uszkodzenia przełyku i żołądka, krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego, perforacja żołądka, rozciągnięcie żołądka, zapalenie trzustki, wrzody żołądka i dwunastnicy
- za najbardziej drastyczną konsekwencję wymiotowania uznaje się nowotwór krtani lub przełyku

Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Osoby chore na bulimię potrzebują wsparcia specjalisty, by wyjść z choroby. Samej może być Pani trudno poradzić sobie z tą sytuacją. Bardzo pomocne może być też dołączenie do tematycznej grupy wsparcia stworzonej dla osób z zaburzeniami odżywiania, działających w Pani okolicy.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html