Bunt i agresywne zachowanie 14-latki

Witam serdecznie. Mam 14 letnią córkę, z którą mamy problem. Jej zachowanie wobec nas stało się agresywne, córka przestała się uczyć i spędza każdą wolną chwilę z rówieśnikami, co do których mam podejrzenie, że spożywają alkohol lub nawet narkotyki. Proszę powiedzieć czy tego rodzaju problem wchodzi w zakres pani kompetencji, a jeśli nie to proszę wskazać psychologa, do którego miałbym się z żoną udać lub ewentualnie również z córką.

Witam... z treści Pana listu wynika, że konsultacja z terapeutą rodzinnym wydaje się niezbędna. Proszę jednak zacząć od lekarza rodzinnego, proszę wykluczyć "somatyczne,fizyczne pochodzenie zachowania córki. Gdyby okazało się, że córce "cieleśnie" nic nie dolega, że to problem psychiczny, proszę skontaktować się z działem informacji regionalnego oddziału NFZ i zapytać o możliwość porady u psychiatry dziecięcego(młodzieżowego). W tym też dziale informacji dowie się Pan, gdzie najbliżej Pana miejsca zamieszkania możecie skorzystać Państwo z porady terapeuty rodzinnego lub zajmującego się problemami młodzieży (nie napisał Pan, niestety, gdzie Pan mieszka, więc nawet w oparciu o "plotki środowiskowe" nie mogę Panu pomóc). Pozdrawiam

Witam Pana, proponuję zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której można podjąć terapię rodzinną i indywidualna córki. Terapia jest trudnym procesem, wymagającym zaangażowania wszystkich osób. Jeśli córka odmówi udziału w terapii, jako rodzice mogą Państwo skorzystać z Warsztatów dla Rodziców, podczas których można nauczyć się lepiej rozumieć i rozmawiać z nastolatkiem. Wielu rodziców docenia nową wiedzę zdobytą na takich zajęciach. Na zmiany zachowania trzeba jednak cierpliwie czekać i nie ustawać w wysiłkach szukania wspólnej płaszczyzny porozumienia. Okres dojrzewania, jak Pan to doświadcza, jest trudnym przeżyciem dla rodzica jak i dla dziecka.Pozdrawiam