Być może jestem w ciąży, a w piersi znalazłam guzka - czy to rak?

Witam.

Na początku października byłam we wczesnej ciąży, potwierdziło to dwóch lekarzy i trzy test ciążowe z moczu. Jednak po trzech tygodniach test z krwi beta hcg wyszedł ujemny. Pani gin stwierdziła, że macica jest nadal rozpulchniona ciążowo, ale być może jest po bardzo wczesnym poronieniu. Miesiączka się co prawda pojawiła, ale bardzo skąpa i krótka, bardziej plamienie. Wczoraj w prawej piersi, zaraz przy sutku, wymacałam małą kulkę. Bardzo się niepokoję. Nie do końca jestem przekonana o braku ciąży, gdyż żadne objawy nie ustąpiły i do tego ta dziwna miesiączka, więc taka kulka mnie przeraża - czy to może być rak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W czasie ciąży dochodzi do wielu zmian w tkance gruczołu piersiowego. Być może jest to zmiana tego typu. Jednakże aby to stwierdzić konieczne byłoby badanie lekarskie i ewentualnie USG piersi.

Proponuję poczekać na rozwój wydarzeń. Jeśli rzeczywiście miało miało miejsce poronienie to w ciągu kilku tygodni zmiana powinno ulec zanikowi bądź zmniejszyć swoje rozmiary. Jeśli to się nie stanie lub jeśli wcześniej będzie Pani miała wizytę to proponuję skonsultować problem z lekarzem ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl