Zatoka szczękowa całkowicie bezpowietrzna

Od pół roku mam zapalenie zatoki szczękowej, TK - całkowicie bezpowietrzna zatoka szczękowa. Objawy - cuchnąca wydzielina z zatoki szczękowej, wodnista. Mam skierowanie na operację, jednak terminy są bardzo odległe (min. rok). W krótkim czasie zaczęłam chorować na zapalenie stawów (prawdop. reaktywne). Miałam leczone zęby po stronie chorej zatoki szczękowej (jeden z zębów powtórnie kanałowo). Objawy bez zmian. Czy mogę mieć grzybicę zatok, jakąś bakterię? Jakie leki stosować? Jak przyspieszyć operację na NFZ? Próbowałam czytać informacje w internecie na temat zapalenia zatoki szczękowej i nieźle się przestraszyłam, ponieważ okazuje się, że jest to bardzo niebezpieczne. Teraz nie bardzo wiem już co mam robić i do kogo się udać. Nie mam możliwości żeby pójść na operację zatoki szczękowej prywatnie, a terminy na NFZ są bardzo odległe. Proszę o pomoc.

Masz zębopochode zapalenie zatoki szczękowej. tAM JEST ZROPIAŁA TORBIEL, która zagraża Twojemu zdrowiu i życiu. Zafundował Ci to stomatolog nieodpowiednim od lat leczeniem a właściwie nieleczeniem Twoich zębów. Idź do niego niech szybko, na CITO skieruje Cie do Instytutu Stomatologii lub oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w celu szybkiego leczenia operacyjnego!