Całkowicie pominęłam tabletkę w trzecim tygodniu, jak postąpić?

Witam. W trzecim tygodniu nie wzięłam w ogóle jednej tabletki (pierwsza tabletka trzeciego tygodnia) wszystkie kolejne oraz poprzedzające brałam prawidłowo. Stosunek odbył się po 14. tabletce (kilka godzin). Czy jest prawdopodobieństwo ciąży? Mam zamiar przyjąć kolejne opakowanie bez żadnej przerwy. Czy w pierwszym tygodniu drugiego opakowania powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu można zakończyć przyjmowanie w danym dniu i zachować 7-dniową przerwę lub przyjąć jak najszybciej pominietą tabletkę a kolejne opakowanie rozpocząć bez przerwy.

Pani postępowanie było niezgodne z zaleceniami, stąd skuteczność antykoncepcji została najprawdopodobniej zmniejszona. Proponuję wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.