Całkowity brak chęci do życia, myśli samobójcze

Witam. Mam 18 lat od jakiegoś czasu mam całkowity brak chęci do życia, miewam myśli samobójcze, jestem ponura, często i łatwo się denerwuje. Do tego wszystkiego dochodzą problemy z rodzicami, którzy się rozwiedli, mieszkam z tatą, który często kłoci się ze mną, mama sądzi się z tatą, czego skutkiem są wezwania dla mnie do sądu, a każdy problem mama przenosi na mnie, dzwoniąc z pretensjami. Siostra mojego chłopaka ma do mnie żal, że odebrałam jej brata, jest o niego zazdrosna i nie ukrywa tego.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej miejscowości psychologa/psychoterapeutę i skorzystać z takiej formy pomocy. Jeżeli będzie taka konieczność, to skierują Panią do lekarza psychiatry.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej (w ramach NFZ).

Witam. Bardzo dobrze, że piszesz o swoim problemie. Myślę, że najlepiej było by gdybyś poprosiła kogoś dorosłego o wsparcie i skorzystała z profesjonalnej pomocy. W takich sytuacjach najlepiej zdać się na pomoc specjalistów. Psycholog jest po to by Ci pomóc. Może jest gdzieś blisko Ciebie taki dorosły, któremu możesz opowiedzieć o swoich kłopotach i poprosić o pomoc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty. Proponuje również podjąć rozmowe z rodzicami odnośnie całej sytuacji, opowiedzieć im jak to wpływa na Ciebie. Niestety przy rozwodzie dzieci często są wplątane w kłótnie między rodzicami. Proponowałabym pokazać to rodzicom na Waszym przykładzie. Rozmowa często pomaga zrozumiem drugą strone poprzez spojrzenie na sytuacje z innej perspektywy. Zachęcam również do szczerej rozmowy z chłopakiem. Możecie również czasami np idąc do kina albo na spacer zaproponować siostrze chłopaka (pod warunkiem, że będzie to szczere) aby wybrała się z Wami.