Całkowity zanik libido po urodzeniu dziecka

Dzien dobry, w lipcu 2014 roku urodziłam coreczkę. Od tego czasu mam problem, odnosze wrazenie, że moje libido jest na poziomie mniejszym niz zero. Nie odczuwam absolutnie zadnej ochoty na wspolzycie z moim partnerem, w przeciwienstwie do okresu sprzed ciazy. Temat seksu moze dla mnie nie istniec, ale jednoczesnie zdaje sobie sprawe z tego, ze nie jest to dobre dla mojego zwiazku. Bardzo prosze o pomoc. Czy powinnam przyjmowac jakies tabletki? Co z tym zrobic? Pozdrawiam

Dzień dobry.

Malutkie dziecko, zmęczenie i poczucie odpowiedzialności związane z opieką nad nim, może skutecznie odwrócić uwagę od własnych potrzeb. Dodać do tego można jeszcze przebytą ciążę i różne zmiany z nią związane - dotyczące nie tylko zmian hormonalnych, ale i budowy własnego ciała. Możliwe więc, że na przykład Pani obecna obojętność na seks wynika właśnie z powyższych przyczyn. Możliwe również, że może się Pani czuć przeciążona byciem matką i może czuć Pani jakiś rodzaj rozczarowania swoim partnerem, jako ojcem - stąd też Pani "blokada" na seks. Możliwe także, że należy Pani do tej grupy kobiet, dla których seks jest równoznaczny z zapłodnieniem i ciążą, a które tracą libido i chęć do współżycia w przypadku zostania matkami, ponownie je odzyskując, gdy pojawia się w nich pragnienie kolejnego potomka.

Tych "możliwe" może być w zasadzie bardzo wiele, jednak trudno w oparciu o Pani opis ustalić, co może być rzeczywistą przyczyną problemu, dlatego proponowałbym konsultację psychologiczną bądź seksuologiczną, która mogłaby rzucić więcej światła na przedstawioną przez Panią sytuację.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Należy skonsultować się z lekarzem seksuologiem oraz psychologiem seksuologiem, żeby lepiej zrozumieć i zdiagnozować przyczyny braku libido - czy dominują te o charakterze zdrowotnym (np. zaburzenia hormonalne), czy psychologicznym, emocjonalnym itp.

Pozdrawiam!