Całodobowe nudności, stan podgorączkowy i ból głowy

Witam. Od trzech miesiący moje sampoczucie jest okrepne. Miewam całodobowe nudności, stan podgorączkowy od 37,1 do 37,6, do tego dochodzi ból głowy. Od lat choruję na emetofobię - czyli lęk przed wymiotami. Jedank szcześć lat temu zostałam wyleczona z tego.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

W tej sytuacji konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza rodzinnego oraz skierowanie do neurologa. Poza badaniem lekarskim wskazane jest wykonanie badań neuroobrazowych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny mózgu) oraz ew. ocena płynu mózgowo-rdzeniowego (nakłucie lędźwiowe). Wymienione objawy mogą wskazywać na infekcję obejmującą ośrodkowy układ nerwowy lub inną przyczynę organiczną.