Cały czas jestem smutna - czy to możliwe, że powraca u mnie depresja?

Witam! Hmm, nie wiem, od czego zacząć... Jakieś 2 lata temu miałam depresję i chodziłam do psychologa. Miałam ją przez chłopaka, który zniszczył mi bardzo psychikę... Uwierzyłam mu, że jestem głupia i nic nie potrafię... Troszkę mi z tego zostało, bo teraz mam chłopaka, który jest wspaniały, a mimo tego boję się coś zrobić, żeby nie było źle... Mam jakąś blokadę! Ale nie o tym chciałam pisać! Ten mój obecny chłopak musiał wyjechać za granicę na 2 miesiące. Wraca w maju, a ja od paru dni ciągle płaczę, chodzę smutna. Wiem, że to też jest tęsknota, ale boję się, że może wrócić ta depresja. Nie wiem, co mam zrobić... On pisze, dzwoni, ale mimo to jestem cały czas smutna i łzy mi same lecą! Czy to jest możliwe, że ta choroba powraca? Boję się, bo nie chcę znowu tego przeżywać. Spotkania z przyjaciółmi nic mi nie dają! Bardzo proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
obniżenie nastroju związane w wyjazdem bliskiej osoby jest bardzo częste i możliwe, że mamy z nim do czynienia w Pani przypadku. Zdaje się, że zdążyła się Pani już silnie związać z tym mężczyzną i stąd tak mocno odczuwa Pani rozłąkę z nim.

Nawroty depresji mają różną charakterystykę, dlatego jeśli obawia się Pani nawrotu, proponowałabym umówić się na wizytę do terapeuty, który poprzednio Panią prowadził. Jest to osoba, która już zna Pani przypadek i najtrafniej dostrzeże ewentualne symptomy nawrotu.

Pozdrawiam