Candida lambica w posiewie z gardła

Witam w posiewie z gardła została wykryta u mnie candida lambica czy to grozne ??? Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisanym posiewie stwierdzono grzybicę jamy ustnej. Wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania i rozpoczęcie leczenia. Infekcja jest uleczalna, ale jeżeli będzie nawracać, to wskazane jest wykluczenie zaburzeń odporności.