Candida w cytologii w 21. tygodniu ciąży

Jestem w 21 tc, cytologia- jakość rozmazu: ocena ograniczona, cytoliza, ogólna oc.rozmazu: rozmaz prawidłowy. Wynik: Candida zmiany odczynowe zw.z naprawą lub zapaleniem. (Przed planowaną ciążą przez ok.1,5 roku leczyłam się na nadżerkę). Wyniki czystości pochwy: kom.nabł.:liczne, leukocyty: poj., lactobacillus spp:liczne, inna flora bakt.:pojedyncze pałeczki gram -, st. czystości:II. Czy powinnam powtórzyć cytologię czy obecność Candida jest pewna? (W dniu bad. cytologii dużo wymiotowałam).

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie powtórzyć badanie i udać się do lekarza ginekologa