Carcinoma ductale infiltrans II wg Blooma

Dzień Dobry.Moja zona odebrzała dzisiaj wyniki biopsji pobranej z piersi.Wynik badania-Carcinoma ductale infiltrans II wg Blooma.(M-8500/3).Czy grozi jej amputacja piersi czy mozna to inaczej wyleczyc.W wyniku badania było jeszcze podane 3* do 1,2 cm.Proszę o odpowiedż

Sam wynik badania histologicznego (jak w pytaniu) nie determinuje sposobu leczenia. Wiele dodatkowych informacji (receptory steroidowe, ekspresja HER2, Ki67) jest zazwyczaj zawartych w opisie badania z biopsji (np. gruboigłowej; cienkoigłowa to często za mało). Sposób leczenia zazwyczaj ustala kilku lekarzy razem (chirurg, onkolog radioterapeuta, onkolog kliniczny) na podstawie łącznej analizy badania pacjentki oraz wszystkich wyników badań dodatkowych (histologia, USG, mammografia etc).