Carcinoma ductale invasivum G3 mammae

Witam!!! Proszę o interpretacje wyników badania mikroskopowego mojej 60-letniej mamy po operacji oszczędzającej piersi: 1. 44568-70/10 Kwadranty boczne piersi lewej wraz z guzem - Carcinoma ductale invasivum G3 mammae. E-cadherin /+++/ Usunięto z marginesem 1 m na godz. 12. Pozostałe marginesy ponad 1 cm. 44568/10 - receptory: ER - pozytywne /++ w około 35% komórek/ PS=4, IS=2 PgR - negatywne /0% komórek/ PS=0, IS=0 HER2 - odczyn niejednoznaczny (Score=2+) 2. 44571-73/10 Dolne piętro pachy - Lymphonodulitis chronica reactiva /1 węzeł/ 3. 44574-602/10 Węzły pachowe - Lymphonodulitis chronica reactiva /26 węzłów/. CAM 5.2/-/ 4. 44603-04/10 Górne piętro pachy - Lymphonodulitis chronica reactiva /1 węzeł/ 5. 44605-09/10 Szczyt pachy - Tela adiposa pT1c N0 (Stage I A) Makroskopowo: 1. Materiał 10X6,5X4 cm oznaczony jako opis. Na przekrojach włóknisto-tłuszczowy, przy jednym z brzegów spouisty, kremowy guzek o średnicy do 1,8 cm. Marginesy: godzina 12-ta stycznie, godzina 6-ta - 4 cm, godzina 3-cia - 2,5 cm, godzina 9-ta - 1,5 cm, przód - 5,5 cm tył - 3,3 cm. Dodam, że mama jest od 2001 roku po mastektomii prawostronnej. Proszę o interpretację wyników i sposób leczenia (gdyż mama czeka na kosultacje lekarską). Dziękuję

ponad rok temu

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl