Carcinoma ductale invasivum NHG1

Witam, mam pytanie dotyczące raka piersi mojej mamy. Mama ma 53 lata jest po biopsji mammotomicznej w rozpoznaniu klinicznym: Pierś prawa (pogr. kw. dolnych, bliżej kw. zewn.)- tu x o zarysie promienistym; pobrano wycinki. A wynik badania: Carcinoma ductale invasivum: NHG1(2+2+1/0 mitoz/ 10 HPF/ średnica pola widzenia 0,55mm). Chciałabym prosić o przetłumaczenie tego wyniku, co on oznacza dla mojej mamy? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

U Pani Mamy rozpoznano inwazyjnego raka piersi (najczęstszy podtyp histologiczny - rak przewodowy) o niskim stopniu złośliwości (G1). Postępowanie polega najczęściej na usunięciu piersi wraz z węzłami chłonnymi pachy i w zależności od wyników - dalsze leczenie bądź obserwacja.

Więcej na temat leczenia raka piersi znajdzie Pani na naszych stronach w dziale: Warto wiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie