Carcinoma intraductale, drobne ogniska położone w odległości co najmniej 4,5 mm

Mama jest po operacji oszczedzajacej i wycięciu wartownika i 6 węzłów. Proszę o interpretacje wyniku. Fragm. badany 5,5x4x2 r. badania histopatologiczny. Materiał węzeł chł. wartowniczy otaczające tkanki. Węzeł I, II, III, IV, V, VI Lymphonoditis reactiva (1/1) (wszystkie tak samo) cicatrix cutis, carcinoma intraductale drobne ogniska położone w odległości co najmniej 4,5 mm od l. cięcia. CK7 ( ) p63( ) SMA( ). Proszę powiedzieć cokolwiek, niewiedza nas niszczy.

Aleksander Ropielewski

Konieczeczne będzie dodatkowe leczenie cyklem radio- lub chemioterapii ponieważ margines resekcji jest za mały, aby poprzestać na leczeniu jedynie operacyjnym.

Przecież wszystko jest zobowiązany wyjaśnić operator!!! Wynik wskazuje , że guz został wycięty radykalnie tzn. w całości i z marginesem zdrowych tkanek - co najmniej 4,5 mm , a w węzłach chłonnych NIE stwierdzono przerzutów! zż