Carcinoma metapalsticum invasivum mammae

Witam. Moja ciocia kilka dni temu dostała wynik biopsji guza w lewej piersi o wymiarch 20x15 mm. Rozpoznanie: Carcinoma metapalsticum invasivum mammae (metaplasia praecipue planoeithelialis) IHC: ER /-/, PG+ w 30% komórek, Ki-67 ok 50%, CK 5/6 +++. W internecie czytałem, że rak ten to miesakorak. Mój brat jest biotechnologiem i powiedział mi, że te raki sa niebywale żadkie i trudne do wyleczenia. Moja mama chciałaby wiedzieć, jak powany jest stan cioci.

Badanie histopatologiczne wskazuje na specyficzny i rzeczywiście rzadki rodzaj nowotworu. Leczenie będzie i tak podlegało decyzjom konsylium, które ustali , jak leczyć i jakimi metodami. Każde rozpoznanie choroby jest poważne i wymaga zaangażowania ze strony i pacjenta i rodziny. Państwo muszą mieć nadzieję i dawać wsparcie. Tego od Państwa można oczekiwać.