Carcionma Ductale Invasivum Mammae kategoria B5b - co się pod tym kryje?

Mam 35 lat, jestem kobietą, zdiagnozowano u mnie raka piersi. Wynik badania po biopsji gruboigłowej: Carcinoma Ductale Invasivum Mammae Kategoria: B5b stopień złośliwości: G1 (Różnicowanie-2, Atypia-2, Mitozy-1). Widoczne mikrozwapnienia i niewielki komponent przedinwazyjny (CDIS, LOW-GRADE). Bez martwicy. Możliwa angioinwazja - obraz niejednoznaczny. Badanie receptorów: ER: PS-5 (80%), IS-2 PGR: PS-5 (80%), IS-3 HER2: 1+ Aktualnie jestem po usunięciu guza i węzła wartowniczego, czekam na wyniki histopatologii. Bardzo zależy mi na potwierdzeniu informacji co tak naprawdę powyższe wyniki oznaczają, jakie są dalsze rokowania.

Pozdrawiam

Witam serdecznie.

Rozpoznanie to inwazyjny rak piersi, o niskim stopniu złośliwości oraz dodatnich receptorach hormonalnych. Pełne informacje na temat rokowania w Pani przypadku powinny paść z ust lekarza prowadzącego, który zna inne podstawowe dane jak np. rozmiar guza. Istotny będzie także wynik biopsji węzła wartowniczego.

Rokowanie w przypadku złośliwego nowotworu piersi zawsze jest poważne, niemniej jeżeli guz jest wcześniej wykryty (niewielkich rozmiarów), nie stwierdzi się przerzutów w węzłach chłonnych szanse na wyleczenie są duże.

Więcej na temat rokowania i czynników rokowniczych znajdzie Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/rokowanie-w-raku-piersi

Pozdrawiam serdecznie