cd. co po poronieniu?

Pytała pani, który to był tydzień, więc na 1 usg wyszło, że 5 tydz i 2 dni, a zaczęłam krwawić 5 dni po tym usg. Niepokoi mnie tylko fakt, ze krwawię już 3 tyg., tzn plamię, bo nie jest to obfite krwawienie.
Na ostatnim usg wyszło endometrium niejednorodne szer. 10 mm. To mnie zaniepokoiło, bo na 1 usg kiedy jeszcze nie krwawiłam było l symetryczne i miało 8mm. Co to oznacza?

Jajniki na 1 usg 25/23 mm i 21/14mm, a na teraźniejszym mają inne wymiary 39/19mm i 32/17mm czemu? Dziś jest dokładnie 3 tydz. od zaczęcia krwawienia i już nie widać nic na podpasce, tylko w środku taki jakby śluz zabarwiony na czerwono. Za 2 dni mam iść na łyżeczkowanie jeśli nie przestanę krwawić.
Nie wiem co robić? Czy wykonać bhcg? Zaznaczę, że te wykonywane po 1 usg wynosiły 495, 2 dni przed krwawieniem 444 czyli już spadało, a 9 dni już krwawienia wynosiło 358. Czy muszę iść na zabieg czy może jeszcze się wstrzymać? Może to przy okresie jeszcze się doczyści kiedy okres, czy 28 dni od poczęcia krwawienia? Błagam o kolejną odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Miesiączka pojawia się dopiero ok. 2 tygodnie po owulacji, a ta występuje zwykle 2-4 tygodnie po zakończonym krwawieniu w przebiegu poronienia. Zmiany w grubości endometrium oraz wielkości jajników związane są z wahaniami poziomu hormonów, które są wydzielane w Pani organizmie. Krwawi Pani już długo. Jeśli krwawienie nie ustąpi do czasu zaplanowanego łyżeczkowania, zabieg będzie konieczny. Proszę jednak nie martwić się tym faktem tak bardzo. Wiele kobiet przez to przechodzi i udaje im się później zajść w ciążę, donosić ją i urodzić zdrowe dzieci!

Pozdrawiam serdecznie.