Cebionmulti i zwiększenie dawki witaminy D3 dla 4-miesięcznej córki

Pediatra przepisała córce cebion multi a przy tym zwiększyła dawkę witaminy d3 do 800, córka ma teraz 4 miesiące i jest karmiona piersią. Dopiero w domu na spokojnie zaczęłam się zastanawiać czy to nie za dużo. Pediatra widzi u niej niedobory witaminy d3 na podstawie spłaszczonej główki i wystających żeber.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. może tez Pani oznaczyć u dziecka poziom witaminy D3 i wtedy pokazać wynik lekarzowi.