Cechy dehydratacji krążka międzykręgowego L5-S1 z obniżeniem

Witam moj opis rezonansu wyglada nastepujaco cechy dehydratacji krążka międzykręgowego L5-S1,z obniżeniem jego wysokości .Przestrzeń L4-L5 tylna skierowana na strone prawą protruzja krążka miedzykregowego grubości3,8mm,z modelowaniem worka oponowego.Na poziomie L5-S1 tylna aktywna protruzja krążka międzykręgowego grubości 6,3mm z modelowaniem worka oponowego.Prosze o jakies informacje bo nic z tego nie rozumiem czy trzeba sie martwić??

Witam! Zmiany opisane w rezonansie są wynikiem choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa. Protruzja, czyli przepuklina jądra miażdżystego krążków międzykręgowych uciska na worek oponowy, w którym znajdują się korzenie nerwowe, co może powodować dolegliwości bólowe pleców, kończyn dolnych, uczucie ich drętwienia i niedowłady. Konieczne w tym przypadku jest podjęcie odpowiedniej rehabilitacji oraz (w razie występowania objawów klinicznych) farmakoterapii. Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego który zastosuje odpowiednie postępowanie.

Zależy jakie ma Pani dolegliwości : bóle, drętwienia kończyn,?
Jak się Pani czuje ogólnie: tryb życia, aktywnosć ruchowa, wady postawy, praca fizyczna czy za biurkiem
Opisane amiany w MRI wskazują na początkowe zmiany zwyrosnieniowe dyskó międzykręgowych, bez wyraźnego ucisku na korzenie nerwowe