Cechy przewlekłej dyskopatii C6/C7 oraz zmian zwyrodnieniowych krążków m-kręgowych

RM odc.szyjnego:Badanie uwidoczniło cechy przewlekłej dyskopatii C6/C7 oraz zmian zwyrodnieniowych krążków m-kręgowych położonych powyżej.Wypuklina krążka C3/C4 uciska worek opony twardej.Duża szerokopodstawna wypuklina krążka C4/C5 uciska worek,likwiduje okołordzeniową rezerwę przestrzenną.Duże osteofity i towarzysząca szerokopodstawna centralno-prawostronna wypuklina krążka na poz C5/C6 uciska brzeżnie rdzeń kręgowy, uciska korzenie prawego nerwu rdzeniowego w otworze m-kręgowym. Cd. w mailu 3

Witam serdecznie,

Badanie uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe oraz dyskopatię. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.