Cechy stłuszczenia wątroby w opisie badania

Wątroba o gładkich zarysach podwyższonej echogeniczności cechy stłuszczenia niepowiększona wymiar podłużony płata lewego 114mm wymiar ap płata prawego125mm Zmian ogniskowych w jej obrębie nie widać. Czy to coś poważnego. proszę o odpowiedz

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

choroba stłuszczeniowa watroby, nieleczona może prowadzić do zmian zapalnych, włóknienia i marskości.
Jej wystepowanie szacuje się na 10-25% procent populacji krajów rozwiniętych. U osób z nadwagą/otyłoscią do 74%.

Pozdrawiam