Cechy stłuszczenia wątroby w wyniku z TK

Proszę o o interpretację wyników z TK. Wątroba nie powiększona nieco obniżonej gęstości ok 48j.H cechy stluszczenia z hypodensyjnym ogniskiem wielkości 100 22 mm obwodowo w segmencie VI oraz VII najprawdopodobniejo większym stopniu stluszczenia. Obwodowo widoczna zmiana wielkości 65 x 36 mm w fazie natywnej izodensyjna zmiana z miąższem watroby ulegajaca miernemu wzmocnieniu kontrastowemu z poj. hypodensyjnymi ogniskami max 9mm powodujaca efekt masy.

Witam serdecznie,

Wynik badania TK należy skonfrontować z obrazem klinicznym dlatego sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.