Cechy umiarkowanego zaniku korowo-podkorowego mózgowia

Z powodu bólów i zawrotów głowy, szumów usznych zostało wykonane USG tętnic szyjnych: cechy zespołu podstawno-kręgowych po stronie lewej oraz zaznaczone po stronie prawej. MR kręgosłupa szyjnego-wypuklina krążka m-k na poziomie C3C4iC4C5 i C6C7 że zwężeniem otworów m-k i uciskiem na worek oponowy od lewej i lewy korzeń n, rdzeniowego na tym poziomie poza tym bez zmian. MR głowy cechy umiarkowanego zaniku korowo-podkorowego mózgowia. Co w/w badania wskazują ?

Na pewno wynik badania rezonansu magnetyczne kręgosłupa należałoby skonsultować z neurochirurgiem. Przepukliny krążków międzykręgowych są znacznie zaawansowane ponieważ uciskają na korzenie nerwowe co może wymagać leczenia operacyjnego. Zmiany naczyniowe należałoby skonsultować z chirurgiem naczyniowym, ale zapewne wystarczające w takim przypadku będzie leczenie zachowawcze.