Cechy zaawansowanych zmian laukodegeneracyjnych

cechy zaawansowanych zmian laukodegeneracyjnych drobne lakuny poudarowe w okolicy torebek zewnętrznych cechy atropii korowo-podkorowej. to wniosek z tk mojej babci,ktora nie miala udaru tylko zawal jakies 17lat temu .wczoraj pochowalismy dziadka i martwie sie o nia a w moim miescie nie ma miejsc na wizyte u lek.neurologa na ten rok....prosze o pomoc co oznacza ta diagnoza i co powinnam zrobic
ponad rok temu

To nie diagnoza tylko opis TK głowy: wskazuje na zmiany naczyniopochodne i zanikowe, związane z wiekiem i prawdopodobnie miażdżycą naczyń.
Lekarz rodzinny może ocenić stan ogólny Babci i jej sprawność psychiczną .
Trzeba wykonać podstawowe badania i leczyć schorzenia, Unikać zbyt niskich wartości ciśnienia krwi i zbyt wolnego pulsu, Zapisywać wartości i omówić z Lekarzem
Ważna obecność i serdeczność bliskich.
Babcia pewnie czuje się samotna, bezradna i smutna, zwłaszcza w okresie żałoby!