Celestone Soluspan w zastrzykach ze steroidami w ciąży

Czy Celestone soluspan w zastrzykach ze steroidami jest bezpieczne dla matki i dziecka w razie przedwczesnego porodu ? Lekarz mi zalecił przyjęcie w 33 tyg na rozwój płuc dziecka , gdyby trzeba było wykonać cesarkę wczesniej niż 38 tydz ze względu na produkcje przeciwciał , na razie mam coombs negatywny 30 tydz - ale nie wiadomo co sie stanie blisko końca ciazy , czasem nawet szczepionka anti D nie pomaga i produkują sie przeciwciała choc jej jeszcze nie wzielam

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest bezpieczna i ma korzystny wpływ na rozwój płuc dziecka .
Pozdrawiam