Cellulit, grube uda i boczki mimo intensywnych ćwiczeń i diety

Dzień dobry. Moim problem grube uda i boczki. Mam 15 lat i ważę 54 kg przy wzroście 160. Wiem, że powinno sie jeść zdrowo, czyli nie jec tak zwanych 'pustych kalorii'. Ja tego nie mogę wręcz jeść,ponieważ trenuje zawodowo taniec towarzyski i mam codzienne bardzo intensywne treningi..ale cellulit i brzuch i tak jest. :( Nie chodzi mi wyłącznie o znaczna utrate masy, tylko około 5 kg.
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponuję zadbać o przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania i włączenie regularnych ćwiczeń modelujących brzuch.
W kwestii diety istotna jest regularność spożywania posiłków - w ten sposób metabolizm stabilizuje się, co zapobiega odkładaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej "na zapas". Warto wprowadzić 5 posiłków dziennie. Jednocześnie jednak wśród tych posiłków przeważać powinny zdrowe produkty - spośród produktów zbożowych są to przede wszystkim pełnoziarniste makarony, pieczywo i brązowy ryż. Źródłem białka w diecie powinno być chude mięso (głównie drób) i ryby. Cenne w diecie jest też mleko i produkty mleczne obfitujące w wapń, który wspomaga rozwój kości.
W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się dużo świeżych (lub gotowanych na parze) warzyw i owoców - są one bogate w witaminy i składniki mineralne, a także zawierają dużo błonnika, który wspomaga pracę jelit i daje uczucie sytości.
pozdrawiam