Cellulit i niedowaga

Choruję na niedoczynność tarczycy. Mam 160cm i warzę 44,4kg. Od lat stoję na wadze i ciężko mi przytyć.Wiem, że mam niedowagę, ale dokucza mi cellulit. Nie widać go, ale jednak coraz mocniej jest widoczny na udach i pośladkach.Jest wszędzie na całych nogach, brzuchu, plecach,rękach, ale widoczny tylko przy ściśnięciu. Jak to jest możliwe przy niedowadze?Piję zieloną herbatę, i wodę niegazowaną(ok.1l-1,5l), nie słodzę w ogóle, jem dużo warzyw i owoców, ale i słodycze.Jak się go pozbyć?

Cellulit jest schorzeniem tkanki podskórnej. Nie zależy od wagi. Opisane przez Panią objawy to pierwszy stopień cellulitu, kiedy zmiany są widoczne po ujęciu skóry w fałd. Aby poprawić wgląd estetyczny skóry należy dbać o dietę, włączyć na co dzień aktywność fizyczną oraz korzystać z zabiegów regulujacych metabolizm tkanki tłuszcowej podskórnej takich jak karboksyterapia, mezoterapia- np leczenie preparatem alydia. Pozdrawiam Ewa Rybicka

Witam serdecznie,

Proszę wyeliminować z diety słodycze, niezdrowe przekąski, potrawy tłuste oraz zawierające dużo soli i sodu. Powinna Pani również zadbać o aktywność fizyczną. Ćwiczenia świetnie wpływają na redukcję cellulitu!. Może Pani także skorzystać z masażów i zabiegów medycyny estetycznej a także wykonywać w domu różnego rodzaju pillingi np z fusów kawy czy gruboziarnistego cukru.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk