Cellulit na nogach i oponka na brzuchu a praca na trzy zmiany

Witam. Mam 22 lata i ważę 59 kg przy wzroście 171. Jestem szczupłą osobą ale przeszkadza mi cellulit na nogach oraz mała oponka na brzuchu,jak powinnam się odżywiać ,i co jaki czas jesć posiłki, pracując na 3 zmiany?Dopiero od 3 tyg. ćwiczę prawie codziennie , zwykle robię tylko jeden dzień przerwy. Wykonują około 40 min. ćwiczeń siłowych i 60 min. , czasem 30 min. ćwiczę na orbitreku. doodam, ze nie potrafie zrezygnowac z masla i uwielbiam tluste rzeczy, a ryb nie lubie a jakiepowinnam jesc?

Witam Panią,

Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Cellulit i oponka, o których Pani wspomina mogą być efektem niezdrowej i zbyt tłustej diety. Pisze Pani iż lubi tłuste potrawy ale nie można z nimi przesadzać. Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Śniadanie najlepiej zjeść do 0,5 godziny od wstania, ostatni posiłek 2-3 godz przed snem.Wypijać od 1,5 do 2 litrów wody.Proponuję ograniczyć tłuste potrawy i słodycze.Dieta powinna być dobrana indywidualnie.
Pozdrawiam
Monika Konieczna
twojdietetyk11@wp.pl